Menu:Technologie

 

sdddddd

 

 

Technologia HP Indigo

Cyfrowy druk offsetowy


To technologia, która łączy zalety technik druku offsetowego i cyfrowego
– wysoką jakość offsetową z możliwościami druku cyfrowego.

W obu technologiach wykorzystuje się podobne materiały eksploatacyjne – płyta offsetowa (forma drukowa), obciąg gumowy (element pośredniczący) i farba.

Sposób w jaki obraz farba/obraz przenoszony(a) jest na podłoże to metoda pośrednia (offset) – z formy drukowej na element pośredniczący, a dopiero z niego na podłoże drukowe. Łączenie się farby z podłożem (adhezja) odbywa się w sposób tradycyjny nie wymagający wysokich temperatur tak jak w druku cyfrowym.

W odróżnieniu od tradycyjnej technologii offsetowej w HP Indigo forma drukowa jest „naświetlana” bezpośrednio w maszynie, w trakcie druku. Dzięki temu każdy drukowany arkusz może mieć inną treść.
Pozwala to na realizację zamówień: niskonakładowych statycznych oraz w pełni spersonalizowanych, proof na papierze nakładowym to nie problem.


Zadrukowane podłoża można bezproblemowo uszlachetniać wszystkimi dostępnymi dla tradycyjnego offsetu metodami.

s


 

 

Personalizacja


Personalizacja jest bardzo szerokim pojęciem, które można stosować na wiele różnych sposobów.
Od prostych zmiennych takich jak kody QR, kody kreskowe po całą treść korespondencji, formę ulotki, katalogu czy nawet książki.
Dzięki posiadanym narzędziom poprzez personalizację wydruków umożliwiamy naszym klientom zwiększenie efektywności działań marketingowo handlowych.
W dzisiejszych czasach nie ma firmy, która nie gromadzi danych swoich klientów (za ich przyzwoleniem). Wystarczy to w umiejętny sposób wykorzystać. 

 

s

 

 

 

s

Oklejanie EVA / PUR


Oprawę realizujemy na urządzeniu C.P. Bourg 3102 EVA / PUR.
To zautomatyzowana maszyna do oprawy. Wszystkie parametry są mierzone automatyczne, dzięki czemu nie ma potrzeby ręcznego wprowadzania danych.
Zastosowane rozwiązania pozwalają na sprawdzanie grubości wkładu i odpowiednie dopasowanie okładki do wkładu, bigowanie okładki realizowane jest w obrębie maszyny przy użyciu listew (bigujących ku górze i ku dołowi w jednym przebiegu).
Rozmiar okładki od 100 x 201 do 385 x 750 mm, a grubość wkładu od 2 do 60 mm.

 

s

 


 

pokaż stopkę
schowaj stopkę